CRUFT´S 2018

V srpnu 2017 byl Toby nominován na Cruft´s 2018 a jelikož se do Anglie chystali i Tobyho chovatelé (od Bukové studánky ) se svými psy, domluvili jsme se, že vyrazíme s nimi.

 A tak se v březnu 2018 splnil můj nejtajnější sen, ne jen že uvidím konečně Cruft naživo a uvidím spoustu krásných psů, ale mohu tam také rovnou předvést i svého psa. 

Výlet začal v pátek 9.3. brzy ráno, navečer jsme dorazili do Calias, kde jsme čekali na trajekt, který nás odveze do Doveru. Připlutím na ostrov nám odstartovala jízda autem vlevo, Vašek (řídič) to zvládnul na 1*. Na první zastávce v Anglii nás čekal hotel ve Folkenstonu, ráno 10.3. nás čekala typická a velmi chutná anglická snídaně. Po snídani jsme sbalili věci z pokojů a vyrazili do dalšího hotelu v Coventry. Odpoledne jsme strávili procházením po městě a nakupováním suvenýrů domů. 

11.3. nastal den "D" ! Ráno naše česká výprava vyrazila na výstaviště v Birmighamu. Přihlášeno bylo 364 anglických kokršpanělů, posuzováni jsou psi a feny zvlášť -  každý má svůj kruh. Jako první šla do kruhu Tara od Bukové studánky ( Tobyho sestra ) do třídy yearling . Po ní šel do vedlejšího kruhu Toby, také do třídy yearling, který se mnou krásně spolupracoval a moc pěkně se předvedl ( v ten moment jsem na něj byla moc pyšná ). Po všech posuzovaných psech ve třídě ( 20 psů ), rozhodčí začíná vybírat do užšího výběru 8 psů, vybírá 4 psy před námi, kolem nás projde a vybírá si ostatní psy za námi , poté se ještě vrátí k nám a jako posledního psa do užšího výběru postupuje i můj Toby !!! Dál už jsme se neumístily, ale to nám nevadilo, protože ani v postup do užšího kola jsem vůbec nedoufala.

V pondělí, opět po anglické snídani jsme vyrazily domů.

Děkuji moc chovatelům Ivě a Vaškovi Maršíkovým ( od Bukové studánky ) i mé mamce a rodině za splněný sen, který dopadl nad má očekávání. 

A třeba se zase někdy uvidíme .... Anglie :-) 

Rodokmeny našich psů:

 CESAR OD BUKOVE STUDANKY 

TOBY OD BUKOVE STUDANKY

 

Kontakt 

E-mail: klarakudlova@seznam.cz

            kudlovaj@seznam.cz

             Olešná 132, Havlíčkův Brod

 

Nově budeme přidávat fotky do alb na Rajčeti nebo na Zonerama . Najít je můžete zde klarys19.rajce.idnes.cz/ a Zonerama .